יום שני, 10 בדצמבר 2012

נס גדול היה פה? (או: דמי חנוכה, חלק 1)

חנוכה הוא החג האהוב עלי ברשימה, מה זה אהוב? מתה עליו! איזה חג מעולה. המסורת המשפחתית שלנו כוללת המון אלכוהול, המון, סופגניות משובחות (לא, לא הום מייד - משובחות!) וכמובן דמי חנוכה לכולם! אנחנו עובדים עם שקיות ממתקים גם למבוגרים ומתנות עטופות והכל בסביבון ענק שמגיע כשהילדים מסתחררים בטירוף, הלומי סוכר והתרגשות.
בנר הראשון קרה לנו נס קטן וההורים של אורי לקחו את הילדים ולי התפנה זמן לעטיפה והטמנה מסודרת בסביבון.. אז הנה חלק ראשון בדמי חנוכה (-:


מאוד רציתי לנסות את השיטה הזו לעטיפה.. התלבטתי אם להשקיע בילדים  - אבל אז שכנעתי את עצמי שהכל עניין של חינוך ויום יבוא והם עוד יעטפו לי חיתולים בטכניקות מושקעות. ללמד אותם לדוג - נכון?

(אורי קיבל ממני פורפרה של פעם (-: משקיעה בזוגיות - ואם זה לא נס..)

עברתי בחנות המציאות שלנו, זו שהכל עולה בה 5 ש"ח ובסוף אני תמיד יוצאת עם 200 ש"ח.


לאלולה קניתי כמה בובות קטנות  (5 ש"ח אחת..) וכמובן סט גומיות ממותג של הלו קיטי. הלו קיטי הגיעה אלינו והיא כנראה נשארת. עוד תשמעי עליה.

הצטיידתי גם בניירות קרפ ודבק פושטי (כתוב בהוראות ניירות קרפ 'איכותיים' אבל כאמור ציפיתי לנס חנוכה אז עיגלתי פינות)בזמן האריזה קראתי בעיון רב את ההוראות שמאחור (אני מאוד אוהבת הוראות לחיים, זה מנחם אותי) - הדגשתי את החלק החשוב:
 התלבטתי ארוכות האם אני צריכה לזרוק כל מה שקניתי שהרי אין סיכוי שנעמוד בהוראות המחמירות אבל בסוף החלטתי לפרגן לעצמי (עוד) נס חנוכה, ובינתיים באמת אף אחד עוד לא זרק בובה על אף אחת (אם כי המגבלה השנייה, זו האוסרת לשחק עם הבובות בליווי בובות אחרות?? נשמרת פחות..)

אלולה אגב, תכף מגיעה לגיל הבעייתי בהוראות בהן כתוב שאסור מתחת לגיל 3 והמשחק מותר לגיל 4 ומעלה. תחום אפור - אני מתחילה להבין למה.. כשמחבקים את הרצפה וצועקים משהו בסגנון: "אאאאהההה!!! ורוד! ורוד!!! אאאהההה!!! הלו קיטי!!" כל כמה דקות, באמת קשה לצפות התנהגות עם חפצים קטנים.

ההשראה כאמור הגיעה מכאן (תמונה ימנית)  - בהסבר שלהן החבילה רק מתעגלת ומתעגלת עם כל הוספת הפתעה בין שכבות צבעווניות של נייר קרפ (סטייל חבילה עוברת) עד לשלמות כדורית, אני קיבלתי צורות אמורפיות יותר כמובן...למי שמודאגת מקיפוח בני בכורי, ובכן, אמא שלו המשקיענית הזמינה מבעוד מועד את ערכת הפסטיגל (השלמה, בטח השלמה) והיא פורקה ונארזה בצורה דומה. היו לו דמעות אושר אני נשבעת.
אני חושבת שגם לאורי כשהוא ראה את יעל בר זוהר בחליפה הצמודה.
לאחי ואשתו שעברו זה מכבר למעונם החדש (לפני חצי שנה, אבל אז עוד טרם קרה הנס אז הם נאלצו לחכות) וביקשו ממני יפה כבר כמה פעמים בית קטן לכניסה - רכשתי את הבית המעולה הזה (כן, 5 ש"ח. ברור שקניתי שניים, עכשיו מתחילים להבין איך מגיעים ל-200 גם אנשי 3 היחידות מתמטיקה כמוני. קצת פחות נס)


שעבר שיפוץ מהיר:


והנה הוא עם הדייר המקורי, בית הלוואין בכל זאת, קוצר מוות חמוד שהוסב לשומר מטבעות השוקולד:על הדלת נכתב שם המשפחה.
כן, זה לא פרקטי במיוחד אבל הם היו מבסוטים (נס חנוכה!).


וגם מתנה מהירה (ז"ת מהירה עוד יותר)... הנה מה שעשיתי ל'החלפת מהירה' במסגרת מפגש פורום טכסטיל וליבוד:
-הצנצנת השמאלית מולאה בממתקים (בכל זאת חנוכה..) והימנית הוסבה לכרית סיכות - האקרילן הלבן רק בשביל התמונה - בתוכה סרטים מנצנצים שנראו לי הולמים לחג האור אם כי בדיעבד לא הולמים בכלל את המקבלת (-:
וההוראות הפשוטות: להדפיס מילים בנויות מ-X בגודל הרצוי, להצמיד מהצד הפנימי של הצנצנת ולהעתיק בטוש פרמננטי. מומלץ לעבוד מהר כי זה נורא מכאיב בעיניים (בגלל ההבדל של הזכוכית)...

הרעיון המקורי היה לשפוך אח"כ צבע פנימה ולצבוע את הצנצנת מבפנים - הנה ההשראה:

 אבל הבנתי שאם אני רוצה שזו תהיה צנצנת שמישה אני חייבת להשתמש בצבע על בסיס שמן ולייבש אי אלו שעות - בקיצור - המהירות קרצה לי יותר.אני מאוהבת בצנצנות האלו... אבל ביננו די הרבה עבודה לצנצנות...


התכנון הוא להכין עוד כמה כאלו "רקומות" עם נרות בפנים לקישוט הבית בנר האחרון שבו - אם יקרה נס אמיתי - נצליח לארח בסלון אחד קטן 10 משפחות. בכוח האמונה, עלה נעלה וכן הלאה.


ולמי שמעוניינת לרקום במהירות מצורפת השבלונה שהכנתי (הכי נוח לדעתי בתוכנת אילוסטריטור),
ולא נותר אלא לאחל לכולנו:נשיקות,
בעיקר פורמת.

17 תגובות:

 1. רעיונות מדליקים, לנו יש חנות של שקל שאני יוצאת ממנה בנזקים של 200 כי מרוב התלהבות שזה עולה שקל אני קונה עשרה מכל פריט :-) כייף של פוסט

  השבמחק
 2. איזה יופי של דברים (כרגיל).
  התגעגעתי לפוסטים שלך.
  :)
  חג שמח!

  השבמחק
 3. אוי את מהממת,
  איזה מתנות כיפיות הכנת לילדים,
  והצינצנות שובות לב.

  השבמחק
 4. כייף של רשומה!
  ויופי של תוצרים. חג שמח!

  השבמחק
 5. איזה פוסט משמח!
  כיף לראות :)

  השבמחק
 6. חיכיתי לפוסט הזה... כנראה שהמפגש איתך עורר געגועים :)
  הכל מקסים והרעיונות שלך תמיד כ"כ מקוריים!

  השבמחק
 7. תודה מותק (-: גם לי המפגש הקצר עשה חשק למשהו ממוקד יותר (-:

  השבמחק
 8. איזה דמי חנוכה מושקעים!בכלל את משקיענית על ולראיה הסרטים :-) נשיקות.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני אפצה אותך על הסרטים המנצנצים האלה - מבטיחה..

   מחק
 9. פוסט מקסים, חוץ מזה שאת כותבת נהדר, אני מתה על היצירות שלך והרעיונות שלך (לגמרי אימצתי את ריקמת האיקסים עם טוש פרמננטי...גאוני...).

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה יקירה! כמובן שראיתי את הרקמה איפשהוא לפני.. אחפש את הקישור שוב..

   מחק
 10. וואו, המון רעיונות מקוריים ומקסימים. אני כבר אצור בקבר...(:

  השבמחק
 11. הבית שופץ ממש יפה
  רכשת נדל"ן במחיר מציאה.

  שאלה - היכן קונים כזה בית ב5 שקלים? אני גם רוצה......

  השבמחק
 12. ים של רעיונות... עד שלא הלשנת על עצמך שבמקור מדובר בצורות כדוריות, הייתי בטוחה שהתכוונת לעטיפות בצורת סופגניה.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני חייבת להודות שניסיתי את זה פעם ואחד לא הבין למה אני מחלקת ציצים קטנים. משהו בצורה לא הסתדר שם.. ותודה (-:

   מחק
 13. ממש נפלא. הכל ממש יצירתי. עושה לי חשק לחזור לחנוכה ולעשות דברים מעט אחרת.

  השבמחק