יום שבת, 31 ביולי 2010

מישהוא מצא מוצץ באיקאה?

התינוקת איבדה את המוצץ במחלקת כלי מטבח באיקאה.
משפט פשוט שרק נשים יכולות להבין לכמה כיוונים הוא עוד יכול להתפתח...
הדבר הראשון שקרה הוא שנאלצתי לקנות יותר מדי דברים שקשורים למטבח (אני יודעת שרוב הסיכויים שהוא נפל על הרצפה ועדיין חשבתי שלא יזיק לחפש גם בין החותכנים..).השלל לפני ואחרי (החיות הגדולות נאכלו מייד, כמה חלזונות ניצלו .
הדבר השני הוא שהבנתי שהתינוקת התרגלה למוצץ וחייבים שתמיד יהיה מקועקע עליה מוצץ. עד גיל 18 חייבים אישור הורה בשביל קעקוע וממש אין לי זמן עכשיו לכתוב אישורים, אז הכנתי לה בינתיים "מחזיק מוצצים" שראיתי שקיימים, מעולם לא נוסה אצלנו על ילדים (בכלל כל עניין המוצץ הוא גילוי מסעיר מבחינתנו, איך הסתדרנו בלעדיו קודם??) כך שעדיין אין לי הרבה תובנות לגביו..


וכך מכינים אותו:בד או סרט אלכסון


מחזיק "שלייקס"


סקוצ'.


וזהו.

המידות שגזרתי לבד הן 10 אינצ' על 5 אינצ' (הבד שבתמונה העליונה) או 10 אינצ' לסרט אלכסון ברוב בינוני.


לתפור מסרט אלכסון הרבה יתר קל ונוח, לי היה את הסרט המתוק הזה אז הייתי "חייבת" להכין שניים.
תפרתי כמו רצועה לתיק: גיהוץ באמצע, קיפול 2 הקצוות למרכז ואז שוב קיפול באמצע/ את סרט האלכסון פשוט מקפלים באמצע. תפירה משני הצצדים (תפר אחד לסגירה והשני לשמור על צורה יפה יותר). כדאי לסגור את שני הצדדים בקיפול אלכסון פנימה, כמובן שאני התעצלתי ולכן זה לא סגור כ"כ יפה..


משחילים את ה"שלייקסון" ותופרים בקצה לסגירה.


תופרים סקוצ' זכר ונקבה אחד אחרי השני בקצה ההאחר, משאירים ס"מ רווח בינהם בשביל שידית המוצץ תשב טוב.


בינתיים זה עובד לא רע, אני לא ממש משתמשת בזה המון, אבל בנסיעה למשל זה פרקטי כשלא צריכים להתחיל למשמש את כל הכסא ולהפוך תינוקות ורצועות תוך כדי בשביל לחפש איפה המוצץ נפל.


מכיון שהשקעתי בד קיפודים חמוד במחזיק המוצצים (בטוח שיש לזה שם יותר מוצלח), תפרתי גם אפליקציה תואמת לבגד גוף.

זה היה בגד ששכב בערימת ה"לשיפוץ", זו הערימה שבד"כ עד שאני מגיעה אליה הילדים כבר גדולים ואני יכולה להעביר את הבגד הלאה ללא ייסורי מצפון (פתרון פחות פרקטי לאחסון בגדים). הבגד של HEMA ומכיון שאני לא יכולה לעמוד בפני מותגים השקעתי בו שדרוג.

ככה הוא נראה קודם.
גזרתי את השרוולים (תפר זיגזג בקצה), הוספתי את האפליקציות מלפנים ומאחור ויש לי תינוקת מתואמת (-:

אני אוהבת את הצבע הסגול-חציל-כהה-לא תינוקי הזה.
האפליקציה נתפרה אחרי שהייתי בסדנה אצל קרן פרפרים (ונהנתי מכל דקה!), לראשונה בחיי ניסיתי קצת סקראפינג (ותודה לשותפות הסובלניות לשולחן! חיבבתי אתכן לא רק בגלל המספריים של טים הולץ.. באמת!).


כנראה בגלל זה אחרי שתפרתי את האפליקציה הרגשתי שאני "חייבת" לשרבט מסביבה מסגרת ולהוסיף כמה שורות.. אותי זה מאוד הצחיק כמובן. בדיחות של 0100 בלילה יש להן את הקסם שלהן..

חלומות פז

בעיקר פורמת

תגובה 1:

  1. צ'מעי... כל דבר שתשימי על הסופגניה המתוקה הזאת ישדרג אותו פלאים. HEMA, סגול חציל, ווטאבר ;-)

    השבמחק